شرکت گاز استان کردستان / اخبار / بدنه خبر
در جلسه مشترک با فرماندار، رؤسای ادارات و بخشداران شهرستان سنندج؛ برنامه‌ریزی برای گازرسانی به 45 روستای شهرستان سنندج در سال جاری
مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان روز پنج‌شنبه مورخ 98/01/22 در جلسه مشترک با دکتر ابراهیم زارعی فرماندار سنندج، رؤسای ادارات راهداری، راه و شهرسازی، امور آب، میراث فرهنگی، بنیاد مسکن، منابع طبیعی، حفاظت محیط زیست و بخشداران بخش‌های مرکزی، کلاترزان، حسین‌آباد و سیروان مشکلات گازرسانی به روستاهای شهرستان سنندج را بررسی نمودند.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان کردستان، مهندس احمد فعله‌گری در این دیدار ضمن تشکر از برگزارکنندگان جلسه، تعامل دستگاه‌های اجرایی استان با یکدیگر را مثمر ثمر دانست و گفت: اینکه مدیران بتوانند در یک فضای مثبت و سازنده با هم همکاری کنند و در جهت رفع محرومیت استان گام بردارند، باعث امید در بین مردم خواهد شد و خدمات نظام را هرچه بهتر و بیشتر تسریع خواهد بخشید.

مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان ضمن ابراز خرسندی از همکاری نزدیک تمامی دستگاه‌های اجرایی شهرستان سنندج که در راه اجرای پروژه‌های گازرسانی شرکت گاز استان کردستان را همراهی کردند تشکر و قدردانی نمود.

فعله‌گری به برنامه‌ریزی برای گازرسانی به 45 روستای شهرستان سنندج اشاره کرد و بیان داشت: از 45 روستا 5 روستا متعلق به بخش حسین‌آباد، 9 روستا در بخش مرکزی، 13 روستا در بخش سیروان و 18 روستا در بخش کلاترزان قرار گرفته‌اند.

مهندس فعله‌گری بودجه اختصاص یافته برای گازرسانی به 45 روستا شهرستان سنندج را 500 میلیارد ریال ذکر کرد و اضافه کرد: برای اتمام این پروژه نیاز است 260 کیلومتر لوله‌گذاری شده و 4 هزار انشعاب برای نصب پیش‌بینی گردیده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان تصریح کرد: با گازرسانی به این تعداد روستا جهش بسیار ملاحظه‌ای در جمعیت تحت پوشش گاز طبیعی در روستاهای شهرستان سنندج رخ خواهد داد و به 98 درصد ارتقاء می‌یابد در حال حاضر پوشش گازرسانی در بخش روستایی شهرستان سنندج 85 درصد است.

این مقام مسئول بیان داشت: در حال حاضر 137 روستای شهرستان سنندج از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند است که با گازرسانی به 45 روستای این شهرستان تعداد روستاهای گازدار به 182 مورد افزایش می‌یابد.

مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان در مورد اهداف شرکت برای گازرسانی به صنایع شهرستان سنندج اظهار داشت: در سال 98 برای گازرسانی به 61 صنعت فعال در شهرستان سنندج برنامه‌ریزی صورت گرفته که 35 واحد مرغداری، 12 واحد تولیدات کشاورزی و 13 واحد صنعتی در بخش تولید آسفالت و آجر فعالیت دارند.

مهندس فعله‌گری در پایان سخنان خود گفت: برای اجرای این پروژه‌ها تعداد 15 پیمانکار اجرایی که اغلب بومی استان می‌باشند بکارگیری خواهد گردید و بطور مستقیم در هر پروژه 20 الی 25 نفر از اهالی منطقه بکار مشغول خواهند گردید که کمک شایانی به اشتغال نیروهای بومی می‌نماید.

در ادامه این جلسه دکتر ابراهیم زارعی فرماندار سنندج از همکاری صمیمانه مدیریت و کارکنان شرکت گاز استان کردستان در جهت گازرسانی به شهرها و روستاهای حوزه شهرستان سنندج تشکر و قدردانی نمود و اظهار داشت: جای افتخار است که شرکت گاز استان کردستان با تلاش و کوشش وصف‌ناشدنی در جهت گازدار نمودن شهرها و روستاهای استان کردستان و بخصوص شهرستان سنندج و در شرایط توپوگرافی ویژه فعالیت‌های ارزنده و دور از ذهن انجام داده و نتیجه عملی و ملموس آن تحت پوشش قرار گرفتن 96 درصد از جمعیت این استان از گاز طبیعی است.

در ادامه این جلسه راست‌خدیو بخشدار بخش کلاترزان، ایرج فرد بخشدار سیروان، عثمان‌پور بخشدار مرکزی و اسفندیاری بخشدار حسین‌آباد از خدمات صادقانه، ارزنده و تاثیرگذار شرکت گاز استان کردستان در جهت رفاه و آسایش مردم شریف استان کردستان و بخصوص شهرستان سنندج تقدیر و تشکر نموده و قول مساعد دادند که در پیشرفت سریع و به موقع پروژه‌های گازرسانی این شرکت را یاری نمایند.

در پایان جلسه نیز رؤسای ادارات شهرستان سنندج در مورد مشکلات اجرای پروژه‌ها و نحوه تعامل با شرکت گاز استان کردستان به تبادل نظر پرداخته و نظرات خود را برای بهتر اجراء شدن طرح‌های گازرسانی و تعامل بیشتر اعلام کردند.