شرکت گاز استان کردستان / اخبار / بدنه خبر
بازدید مدیرعامل گاز کردستان از پروژه گازرسانی به مجتمع روستایی شیان و توریور
مهندس احمد فعله گری مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان به تعدادی از روسای واحدهای ستادی از پروژه گازرسانی به مجتمع روستایی شیان و توریور بخش سیروان شهرستان سنندج بازدید بعمل آورد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان کردستان، مهندس احمد فعله گری مدیر عامل در این بازدید در مورد توسعه گازرسانی بخش روستایی شهرستان سنندج چنین گفت : این شهرستان دارای 196 روستای دارای سکنه است که قابلیت گازرسانی برای 189 روستا فراهم است که تا کنون به 167 روستا گازسانی صورت گرفته و عملیات گازرسانی در 2 روستا در حال اجراء بوده و کارهای مطالعاتی برای 20 روستای باقیمانده در دست اقدام می باشد..

 وی افزود : شرایط توپوگرافی و ویژه شهر و روستاهای بخش سیروان که کوهستان های رفیع و مسیر تردد آن پیچ در پیچ و دارای شیب های تند است و زمین مسیر عبور لوله های گاز از جنس سنگ بسیار محکم بوده که عملیات حفاری برای دفن لوله های  گاز را با دشواری های فراوانی روبرو ساخته که مشابه آن کمتر در جاهای دیگر ایران مشاهده می شود.

مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان در مورد پروژه های فعال بخش سیروان شهرستان سنندج اظهار داشت : پروژه های فعال شهرستان سنندج در سه مجتمع اصلی در حال فعالیت است که می توان به گازرسانی به مجتمع روستایی شیان و توریور اشاره کرد که خوشبختانه عملیات اجرایی از بهمن ماه آغاز گردیده است .

 فعله گری در مورد پروژه مجتمع روستایی شیان و توریور چنین گفت : گازرسانی این مجتمع روستای شامل 2 روستا شیان و توریور است که لوله گذاری به طول 20 هزار متر پیش بینی شده است که تاکنون 1200 هزارمتر از آن اجراء گردیده است و پیش بینی می گردد 330 انشعاب نصب گردد هرینه اجرای این پروژه 50 میلیارد ریال می باشد.

فعله گری به خانوارهای که در این مجتمع تحت پوشش گاز طبیعی اشاره کرد و آنرا 350 مورد ذکر کرد.

 وی تصریح کرد : در دهه مبارک فجر پروژه گازرسانی به مجتمع روستایی رشنش که شامل روستاهای کرگینه ، تازه آباد کیخسرو ، پیچون ، دادانه ، رشنش ، خانقاه و 2 واحد مرغداری بود افتتاح گردید که لوله گذاری در این مسیر صعب العبور با مشقت های فراوان روبرو بود که تاکنون 30 هزار متر از لوله گذاری انجام و تعدادعملک های نصب شده 212 مورد می باشد و پیش بینی می گردد با توجه به مهاجرت معکوس این تعداد به 255 عملک افزایش یابد.

 مهندس فعله گری به هزینه اجرای پروژه  رشنش اشاره کرده و گفت : اجرای پروژه گازرسانی به این مجتمع با احتساب هزینه های پشتیبانی و تحصیل اراضی به 35 میلیارد ریال می رسد و سالانه در مصرف 1 میلیون و 200 هزار لیتر سوخت های مایع صرفه جویی می گردد.

 لازم به ذکر است تعداد کل مشترکان شهرستان سنندج 180 هزار و 293 مشترک است که تعداد 150 هزار و 58 مشترک در شهرها و 30 هزار و 235 اشتراک در روستاها ساکن هستند.

 
A+ A-