شرکت گاز استان کردستان / اخبار / بدنه خبر
مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان؛ در شش ماهه اول سال 1402 بیش از 3847 علمک در سطح استان کردستان نصب شده است
مدیر عامل شرکت گاز کردستان با بیان اینکه در راستای پیشبرد اهداف دولت در گازرسانی به مناطق بی‌بهره از گاز طبیعی و رفع محرومیت از این مناطق، پروژه های گازرسانی با جدیت در حال اجراست، افزود: طی شش ماهه اول سال 1402 بیش از 264 کیلومتر شبکه گاز طبیعی در این استان اجرا شده و تعداد 3847 مورد علمک نیز نصب شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان کردستان احمد فعله گری وضعیت اجرای پروژه‌های گازرسانی استان را مطلوب ارزیابی کرد و ادامه داد: هم اکنون عملیات گازرسانی در سراسر استان در حال اجراست و نزدیک به 40 روستا تحت پوشش این عملیات قرار دارند و تاکنون 1621 روستا نیز تحت پوشش گازطبیعی قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان اضافه کرد: رساندن سوخت پاک و ارزان گاز طبیعی به روستاهایی که سرمای سخت و استخوان سوزی دارند، با کاستن از هزینه‌های تامین انرژی این خانوارها، نقش موثری در محرومیت زدایی و ایجاد رضایت‌مندی دارد.

فعله گری کاهش مهاجرت روستاییان به شهرها را یکی دیگر از آثار مثبت گازرسانی به روستاها دانست و گفت: علاوه بر این گازرسانی به روستاهای استان از جنبه زیست محیطی نیز حائز اهمیت است زیرا نقش بسیار زیادی در حفاظت از منابع طبیعی و جنگل‌های زیبای استان ایفا می‌کند ، در ضمن موجب پایداری سکونت روستانشینان نیز   می گردد.

وی یادآور گردید : در شش ماهه اول سال جاری 3 هزار و 847 مورد علمک نصب شده است که در فرودین ماه  479 علمک ، اردیبهشت ماه 777 ، خرداد ماه 721 ، تیرماه 588 مورد ، مرداد ماه 611 و شهریور ماه 671 علمک در سطح شهرها و روستاهای استان کردستان نصب شده است.

مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان در پایان سخنان خود جمع کل علمک های نصب شده تا پایان شهریور ماه را این گونه تشریح کرد : جمع کل علمک های نصب شده در سطح استان کردستان 296 هزار و 78 مورد می باشد که تعداد 157 هزار و 28 در شهرها و تعداد 137 هزار و 634 در سطح روستاها و تعداد 1 هزار و 416 مورد هم برای واحدهای تولیدی و صنعتی نصب شده است.

لازم به ذکر است تعهدات شرکت گاز استان کردستان در زمینه نصب علمک تا پایان سال ،  پنج  هزار مورد می باشد که با نصب 3847 مورد نصب علمک ، 77 درصد از تعهدات این شرکت تا پایان شهریور ماه عملیاتی شده است.  

 
A+ A-