شرکت گاز استان کردستان / اخبار / بدنه خبر
دکتر کبیری رئیس دارالقرآن شرکت ملی گاز ایران؛ نگاه ویژه دارالقرآن شرکت ملی گاز به توانمندی سازی نیروی های فعال در حوزه قرآنی است
پانزدهمین دوره مسابقات قرآن کریم و نهج البلاغه مقدماتى کارکنان و بیست و پنجمین دوره مسابقات قرآن و نهج البلاغه بهار در بهارویزه فرزندان کارکنان شرکت گاز استان کردستان در روزشنبه بیست و پنجم فروردین ماه با حضور دکتر کبیری رئیس دارالقرآن و دبیر شورای فرهنگی شرکت ملی گاز ایران ، مهندس احمد فعله گری ، مسئولان ستادی ، اعضای شورای فرهنگی ، هیات داوران ، ناظران و شرکت کنندگان در سالن آمفی تئاتر شرکت گاز استان کردستان برگزارگردید.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان کردستان احمد فعله گری در مراسم افتتاحیه  این دوره از مسابقات  اظهار داشت : هر چند ماهیت و اهداف شرکت گاز استان کردستان بیشتر جنبه عملیاتی و ارائه خدمات در مسیر ارتقاء رفاه و توسعه عدالت اجتماعی است و با گازرسانی به 33 شهر و 1650 روستا و جذب 635 هزار مشترک حرکت سریع و شتابان در مسیرجاده توسعه و رشد استان کردستان پیموده شده است ، در ثانی از پیگیری برنامه های فرهنگی و قرآنی هیچوقت غافل نبوده و همیشه جزء برنامه های استراتژیک شرکت گاز استان کردستان مورد توجه ویژه قرار گرفته است  .

وی در ادامه سخنان خود از همه ی همکاران تلاش گر و ساعی شرکت گاز استان کردستان که در زمستان گذشته همیشه پای کار بوده و در تمام طول شبانه روز با جان و دل در سر خدمت حاضر بوده تا خدای ناکرده خللی در ارائه خدمات به مشترکین عزیر پیش نیاید تشکر و قدردانی کرد و گفت : منابع انسانی ارزشمندترین دارایی های هر سازمان و تشکل محسوب می گردد که باعث        می گردد پویایی سازمان ها خفظ گردد. 

فعله گری استان فرهنگی کردستان را چنین توصیف داد  : استان کردستان مظهر اتحاد ، برادری و همبستگی و وحدت اسلامی است و مسلمانان اهل سنت و اهل تشیع در کنارهم با نشات گرفتن از فرامین الهی و دستورات قرآنی زندگی می کنند .

فعله گری در مورد اقدامات فرهنگی انجام گرفته در شرکت گاز استان کردستان چنین توضیح داد: برای گسترش ایدئولوزی دینی و اسلامی این شرکت  برنامه ریزی فرهنگی مناسبی را طراحی و اجراء نموده است  و این اقدامات ارزنده  در کنار تأمین گازکه وظیفه اصلی شرکت های گاز استانی است صورت گرفته است.

مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان با اعلام اینکه این شرکت 2 بار میزبان مسابقات مرحله سراسری کارکنان ، همسران و فرزندان کارکنان  بوده است  گفت: در ابتدای راه‌اندازی دارالقرآن  تعدادی کمی از همکاران و خانواده آنان عضو دارالقرآن  بودند اما امروز تعداد اعضای این محفل نور  به  ده ها  نفر افزایش  یافته است  که با شرکت در مسابقات مختلف قرآنی در سطح کشور جز مقام‌های برتر قرار گرفته اند.

فعله گری  تصریح کرد: در حال حاضر کلاس های آموزش تلاوت قرآن و احکام در تمامی ادارات تابعه شرکت فعالیت داشته و نماز جماعت هر روز برگزار می گردد.

در ادامه مراسم افتتاحیه دکتر کبیری دبیر شورای فرهنگی و رئیس دارالقرآن شرکت ملی گاز ایران اظهار داشت : خدای تعالی را شاکریم که در جمع شرکت کنندگان گرامی در مرحله مقدماتی مسابقات قرآنی شرکت گاز استان کردستان باشیم و خدمت کردن در استان فرهنگی کردستان موهبتی است که نصیب کارکنان خدوم و زحمت کش این استان شده و زحمات این عزیزان در جای جای استان کوهستانی و صعب العبور به وضوح قابل لمس است .

وی افزود : شرکت ملی گاز ایران علیرغم وظیفه ذاتی خود که گسترش خدمات گازرسانی در همه ی نقاط شهری و روستایی ایران اسلامی است نگاه ویژه ای به فعالیت های قرآنی دارد و با حمایت مدیران ارشد سازمان تاکنون موفق شده ایم بیست و پنجمین دوره مسابقات قرآنی ویژه فرزندان کارکنان و پانزدهمین دوره ویژه کارکنان و همسران کارکنان را برگزار نمائیم.

دبیر شورای فرهنگی و رئیس دارالقرآن شرکت ملی گاز ایران در پایان سخنان خود بیان داشت :   نگاه ویژه دارالقرآن شرکت ملی گاز به توانمندی سازی نیروی های فعال در حوزه قرآنی است چون یکی از برکات ویژه قرائت قرآن کریم ، آرامشی است که به خانواده ها هدیه می دهد. 

 
A+ A-